Książki-kluczem do idealnego życia?


Oczy napełniają łzy. Chcę biec. Chcę krzyczeć, ale głos więźnie w gardle. Na końcu tej drogi spotkam w końcu Cię. Popłyniemy tam, gdzie ludzki wzrok nie sięga. Popłyniemy oceanem ludzkich serc. Przemówiłeś do mej duszy, gdy byłam na skraju szaleństwa. Dziś chcę zmienić się. Wypłynąć w podróż długą tą. Do krainy, w której głos nie sięga.

Czym są myśli przelane właśnie na papier? Czy ktoś z tłumu zatrzyma się i przeczyta te parę linijek tu naskrobanych? Wszyscy marzymy o dobrym życiu, ale czy tak naprawdę wiemy czym jest dobre życie? Spróbujmy się zastanowić nad ową definicją idealnego życia. Jakie by ono miało być? Gdzie byśmy mieszkali? Z kim spędzali każdą chwilę? Co byśmy robili? Jakimi ludźmi się otaczali? Tak pozorne pytania, ale czy nie one i wiele innych prozaicznych pytań nie nadają sens naszej egzystencji? Czy nie jest czasem tak że pożądamy idealnego życia, ale nic w tym kierunku nie robimy. Może powinniśmy na chwilkę zatrzymać się i przemyśleć nasze zachowanie. Ktoś kiedyś powiedział Liderami są osoby, które czytają, ale nie każdy czytający jest liderem. Warto się zastanowić kiedy ostatnio sięgnęliśmy po książkę, która poszerzyłaby nasze horyzonty. To w owym papierowych, bądź elektronicznych pozycjach czeka na nas ogrom wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy spędzili lata by je w końcu przelać w słowa. W poszukiwaniu definicji idealnego życia wypełnionego cennymi wartościami, czytajmy, czytajmy jak najwięcej.

9 myśli na temat “Książki-kluczem do idealnego życia?

Dodaj własny

 1. Życie rzadko budzi w nas poczucie pełnej satysfakcji. Perfekcja, moim zdaniem, jest w pewnym stopniu subiektywna.
  Dziś żyjemy w świecie, który jest dość sztuczny i pełen fałszywych potrzeb.
  Znalezienie osoby, która sprawia, że ​​nasz rozum i serce znajdują satysfakcję z odczuwania miłości, w stabilnym i trwałym związku, jest krokiem w poszukiwaniu stabilności emocjonalnej, aby czuć się szczęśliwym. Tak długo, jak długo nie są produktami presji i popytu. Aby zamieniły się w lęk, a potem w frustrację.
  Czytaj i czytaj więcej. To doskonała rekomendacja od ciebie.
  Lubiłem czytać. Bardzo podnoszący na duchu.
  Manuel

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Wspierane przez WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: